Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

Facebook hesabınız ile giriş yapıp hemen yazmaya başlayabilirsiniz!

Forum Kuralları

1. Forum'da siyasi yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, pornografik içerikli link ve yazılar, ağır argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılması kesinlikle yasaktır.

2. Forum katılımcıları yeni bir konu başlıgı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı konuyu ikince kez açmamanızı önemle rica ederiz.

3. Yöneticiler her yazılan mesajı inceleyemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

4. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak (sanalda) bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

5. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada silinebilir)

6. Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

7. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

8. Forum içinde profilde ya da eklenmiş olarak din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz. Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır. Eğer bu kural çigneniyorsa, üyenin kullandığı resim silinip, elinden resim koyma hakkı alınacaktır.

9. Konular içersinde konu ile alakasız yorum, kişisel konuşmalar, sohbet tarzı mesajlar yasaktır ve uyarmadan silinecektir.

10. Forum ve Forum Yöneticilerine de kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

11. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz.

12. Foruma iki üyelik tesbit edildiğinde kullanıcının forumdaki yetkileri iptal edilir.

13. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

14. Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

15. Forum'un resmi dili Türkçe'dir.Diğer dillerin kullanımı Yönetici iznine bağlıdır. Kabul edilen alfabe latin alfabesidir.

16. Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır. Kapatılan konularla ilgili özel mesaj (PM) veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Ayrıca Özel Mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.

17. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (özel mesaj dahil) YASAKTIR. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri silinecektir.

18. Üyelerin verdiği adreslerde bulunan dosyalar veya resimler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılabilir. Üyelerin forum dışarısından link ile verdikleri dosyalardaki içerikten dolayı site sorumlu tutulamaz, bu gibi linkler ve dosyalar eğer sorunlu yada zararlı ise bildirim üzerine kaldırılır.

19. Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

20. Forum içersinde üyelerin huzurunu kaçıracak davranışlar sözler, özel mesajlar şikayet olduğu takdirde veya yöneticiler tarafından farkedilirse şikayet olmasa dahi o kişiye ceza uygulanır.

21. Foruma üye olan herkesin kuralları okuyup onayladığı kabul edilir.

Forum kuralları katılımcılarda dahil olmak üzere sitede emeği geçen herkesin huzurlu bir ortamda paylaşımda bulunabilmeleri amacıyla konulmuş olup, kurallara uyduğunuz için www.is-sagligi-ve-guvenligi.com ekibi olarak şimdiden teşekkür ederiz.

 

Daha oku...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.130 saniye
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com