2 items tagged "kontrol listesi"

1 - 2 Arası Sonuçlar ( Toplam 2 )

Apartmanlarda Risk Analizi ve Acil Durum Planı

Her ne kadar önceki yazılarımızda -yayın tarihi itibari ile- apartmanlarda iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve yardımcı sağlık personeli görevlendirilmesi zorunluluğu bulunmadığını belirttiysek de, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca tüm işyerlerinin risk değerlendirmesi yapma zorunluluğu 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren başlamış durumda.

Bu yazımızda, apartmanlarda risk analizini kim ve nasıl yapacak, acil durum planı kim tarafından hazırlanacak sorularına cevap arayacağız.

kazan-dairesi

Go-kart Kazaları ve İş Güvenliği Kültürü Üzerine

Bu yazımızı konuyu gündemde tutmak adına geride kalan hafta içerisinde yaşanan ölümlü kaza üzerine gokart işletmelerinde iş güvenliğine ayırdık. Gencinden yaşlısına pek çok insanın risklerden bihaber eğlenmek üzere ilgi gösterdiği karting sporundaki denetimsizlik malesef 23 yaşındaki bir genç kızın feci biçimde hayatını kaybetmesine yol açtı.

Meydana gelen bu feci kaza sonrasında dikkatler yeniden karting tesislerine yönelirken, karting sporu güvenli mi, gokart tesisleri yeterince denetleniyor mu, bu kaza ilk mi gibi sorular akla geldi ve hızlı gelişen gündem yüzünden bir hafta içerisinde de gündemden düştü.

go kart kazaları ve iş güvenliği